uz sākumuuzrakstīt vēstuli
LAT RUS ENG
ŽALŪZIJAS
zaluziju veikali

Auduma žalūzijas
Plastikāta žalūzijas

zaluzijasTās Latvijā parādījušās salīdzinoši sen, un ir ieguvušas lielu popularitāti. Salīdzinājumā ar aizkariem žalūzijām piemīt virkne priekšrocību- tās aizsargā no saules staru iedarbības un putekļiem, nodrošina vienmērīgu apgaismojumu un tās ir ļoti viegli lietojamas.

Lameles (materiāla strēmeles) vertikālajām žalūzijām var būt divu izmēru- eiropeiskās- platumā 127 mm un amerikāniskās- 89mm. Mājai un ofisam tiek lietotas gan horizontālās, gan vertikālās žalūzijas. To galvenā daļa- lameles tiek izgatavotas no auduma vai plastikāta. Biežāk sastopamas vertikālās žalūzijas, kuras sastāv no karnīzes, slīdņiem, atsvariem, savienojošās aukliņas, vadības ķēdītes un aukliņas. Žalūzijas karnīzi parasti izgatavo no alumīnija, bet mēdz būt arī no plastikāta. Plastikāta variants nav ieteicams, jo, smaguma iedarbībā, ar laiku tas izliecas, iekšējās detaļas deformē plastikātu un tā visa rezultātā mehānisms pārstāj darboties. Slīdņus izgatavo tikai no plastikāta, bet pievērst uzmanību to kvalitātei gan vajadzētu, jo no tiem ir atkarīga visa mehānisma darbība. Atsvarus ievieto lameles apakšējā daļā, lai žalūzija karātos taisni un nešūpotos caurvējā. Visbiežāk lameles tiek savienotas ar plastikāta aukliņu. Mēdz būt arī metāliskās aukliņas, bet tās padara konstrukciju smagāku un dārgāku.


Auduma žalūzijas

Auduma lameles atšķiras pēc materiāla blīvuma, faktūras un krāsas. Poliesters- visizplatītākais materiāls. Tas ir izturīgs, saulē gandrīz neizbalē, un tas ir viegli tīrāms. Pēc vairākām kokvilnas lameļu tīrīšanām pakāpeniski zūd piesūcinājums un audums var sarauties. Ieteicams izvēlēties blīvāku materiālu. Lielāka garantija tam, ka lameles ilgstošāk saglabās savu formu, nedeformēsies, neizstiepsies. Dotā vienādojuma nosacījums: jo augstāks materiāla blīvums, jo augstāka cena.
Virtuvē vislabāk karināt žalūzijas no stikla audumiem. Tie nedeg, neizdala kaitīgas vielas.

Plastikāta žalūzijas

Plastikāta žalūzijas atšķirībā no auduma žalūžijām labi uztur formu. Tās ir pašas lētākās, bet trauslas un nenoturīgas pret temperatūras svārstībām, spilgtas saules ietekmē tās uzsilst un sāk dzeltēt.

Augstākas kvalitātes plastikāta žalūzijām nav šo mīnusu, toties tās arī maksā virs 10Ls par kvadrātmetru. Kā parasti tās tiek uzstādītas ofisos vai mājās- virtuvē, balkonos. Tās labi tīrās un neuzkrāj statisko elektrību.

Ja Jūs esat mūsu patstāvīgais klients, ievadiet Jūsu (savus) personas datus ieejai. Ja Jūs pie mums esat pirmo reizi un vēlaties iepirkties, Jums nepieciešams reģistrēties.

*Informācijas avots www.mans-logs.lv

SIA „Sniegumi dizains”
Juridiskā adrese: Cēsu nov., Zosēnu pag., "Sniegumi", LV-4133
Reģ.nr. 40203336838
Tālr. 371-25543668
e-pasts: ilze@plansb.lv
Top.LV  
cheap jordan shoescheap jordan shoescheap jordan shoessac longchamp pas cher