uz sākumuuzrakstīt vēstuli
LAT RUS ENG
PARKETS
parketa veikali

Masīvkoka parkets
Trīsslāņu parkets
Bambusa parkets
Dabīgā korķa parkets

Masīvkoka parkets

masivkoka parketsMasīvkoka parkets ir biezi (līdz 22mm), dažāda garuma dēļi, kas izgatavoti no  viena koka gabala. Visās četrās pusēs iestrādātas spundes un gropes, kas ieklāšanas procesā nodrošina  stabilu savienojumu. Neliela izmēra dēlīši no masīvkoka (saukti arī par gabalparketu) lieliski noder dažāda veida parketa zīmējumu veidošanā. Masīvkoka parkets nav piemērots apsildāmām grīdām un telpām ar tiešu ūdens klātbūtni – vannas istabām, pirtīm, saunām(izņemot tīkkoka un citu eksotisko kokšņu parketu, kas ir mitrumizturīgs un paredzēts jahtu klāja apdarei).

Priekšrocības: Masīvkoka un gabalkoka parkets ir ekoloģiski tīrs, silts un vizuāli skaists grīdas segums, ļoti izturīgs pret vairākkārtēju slīpēšanu/atjaunošanu, tāpēc pie pareizas ieklāšanas un ekspluatācijas var kalpot gadu desmitiem ilgi.

Trūkumi: Darbietilpīga ieklāšana, izteikta jutība pret krasām temperatūras maiņām. Piemēram, ziemas laikā neapkurinot telpu, parketa dēļi var piesūkties ar mitrumu un izžūstot veidot plaisas savienojumu vietās. Telpā regulāri jāuztur temperatūra ne zemāka par +16C un mitruma līmenis 30-60%.

Trīsslāņu parkets

trislanu parketsTrīsslāņu parkets ir salīdzinoši jauns grīdas segums, kuru sāka izmantot 20.gadsimtā kā masīvkoka parketa alternatīvu. Trīsslāņu parketa dēļi parasti ir 2-2.5 m gari, 13-20cm plati un 10-22 mm biezi, veidoti no 3 kārtām. Vidējās kārtas koksnes šķiedra vienmēr ir novietota perpendikulāri atšķirīgi no abu pārējo kārtu šķiedrām, tādējādi palielinot materiāla stabilitāti un ievērojami samazinot dēļu lineāro izmēru izmaiņas temperatūras svārstību un mitruma ietekmē. Virsējās kārtas biezums 2.2-6mm. Savā starpā dēļi stiprināmi  ar gropēm un spundēm, kas iestrādātas vidējā dēļa kārtā, nodrošinot ātru un vieglu parketa ieklāšanu pēc Click (bezlīmes principa). Šo parketa veidu pārdod rūpnieciski apstrādātu – tas ir gatavs lietošanai jau tūlīt pēc ieklāšanas, atjaunojams (slīpējams) un praktiski var kalpot 12-15 gadus. Pateicoties vairākslāņu struktūrai, trīs reizes mazāk reaģē uz mitrumi un temperatūras izmaiņām, tāpēc šo parketu var izmantot apsildāmās grīdas apdarei.

Priekšrocības: Vizuāli trīsslāņu parketu  praktiski nav iespējams atšķirt no masīvkoka parketa, tam ir salīdzinoši zemāka cena, viegla ieklāšana, augsta noturība pret grīdas deformāciju.

Trūkumi: Īsāks kalpošanas mūžs kā masīvkoka parketam. Jāslīpē un jāatjauno ik pēc  apmēram 3-5 gadiem.


Bambusa parkets

bambusa parketsBambusa parkets ir unikāls un ekoloģisks dabīgais grīdas segums. Parketa koksni iegūst, presējot apstrādātu bambusa stiebru, kuru stiprina uz dabīga materiāla pamatnes. Bambusa plāksnes (3/5/7x2mm vai cita izmēra) var būt nostiprinātas gareniski vai šķērsām uz flīzēm (46x46cm), kā arī uz 200cm platām lateksa vai džutas loksnēm. Piedāvājumā arī bambusa parketa plāksnes ar rievām un gropēm, stiprināmas pēc Click sistēmas principa. Variējot seguma ieklāšanas virzienu, iespējams veidot dažādu dizainu. Bambusa parkets var būt lakots, eļļots vai vaskots. Iespējams pasūtīt arī krāsotu un tonētu materiālu vai arī – krāsot un tonēt to jau pēc ieklāšanas.

Priekšrocības: Viegli ieklājams, silts, kluss, antistatisks, nav alerģisks materiāls, kas piešķir telpai īpašu noskaņu un harmoniju.

Trūkumi: Jutīgs pret straujām gaisa temperatūras izmaiņām un mitrumu, īpaši jāsargā no smiltīm un putekļu uzkrāšanās, iespējamie traipi jālikvidē nekavējoties.

Dabīgā korķa parkets

korka parketsKorķa parkets parasti tiek ražots kā 30x30cm vai 30x60cm lielas flīzes, kuru biezums un blīvums piemērojams atbilstoši telpas noslodzei. Korķa masas flīzes virsmu klāj dabīgā korķa slānis ar viendabīgu materiālu visā flīzes biezumā – mitrumizturīgs, silts un ideāli piemērots segums vannas istabām. Dabīgais korķis mēdz būt arī saliekamu grīdas dēļu veidā. Dēļu pamatā ir 2mm bieza korķa izolācijas kārta, viduskārtu veido mirtumizturīga HDF plāksne, bet virsmu -3mm bieza dabīgā korķa kārta, kas pārklāta ar UV staru aizsardzības laku.

Priekšrocības: Silts, elastīgs, antistatisks, nav alerģisks, viegli ieklājams un kopjams materiāls.

Trūkumi: Īpaši jutīgs pret ielas netīrumiem, smiltīm un augstpapēžu kurpēm.

*rakstā izmantota informācija no Reaton.

SIA „Sniegumi dizains”
Juridiskā adrese: Cēsu nov., Zosēnu pag., "Sniegumi", LV-4133
Reģ.nr. 40203336838
Tālr. 371-25543668
e-pasts: ilze@plansb.lv
Top.LV  
cheap jordan shoescheap jordan shoescheap jordan shoessac longchamp pas cher