uz sākumuuzrakstīt vēstuli
LAT RUS ENG
TAPETES
tapesu veikali

Papīra tapetes
Vinila tapetes
Tapetes ar flizelīna pamatni
Tekstila un dabīgo materiālu tapetes
Krāsojamās tapetes
Foto tapetes

tapetesIzvēloties tapešu krāsu un dizainu, der atcerēties vairākas būtiskas lietas:

 

 

 • Spilgtas un piesātinātas krāsas vizuāli pietuvina sienu, bet gaiši un mierīgi toņi – attālina, tāpēc nelielās telpās intensīvos toņus ieteicams izmantot vienas sienas apdarei vai kā interjera akcentus.
 • Lieli ziedi un spilgti izteikti raksti optiski samazina telpu, bet mazi un nenoteikti to paplašina.
 • Vertikālas un šauras svītras vizuāli paaugstina griestus, bet vienlaicīgi samazina kopējo apjomu. Nelielā telpā ar zemiem griestiem ieteicamas tapetes ar platām vertikālām svītrām – tās paaugstinās griestus, bet kopapjomu vizuāli nesamazinās.
 • Lieli un dažādas formas plankumi rada ļoti dekoratīvu efektu, bet arī papildus slodzi acīm, tāpēc tos ieteicams izmantot tikai fragmentāri – vienai no sienām, nevis visai telpai.
 • Sīkgraudaina tapešu faktūra piemērota dažādu sienu defektu noslēpšanai.
 • Vienkrāsainas tapetes var izmantot jebkura izmēra un stila interjeram.

Atkarībā no izejmateriāla un izgatavošanas tehnoloģijām izšķir vairākus tapešu veidus. Latvijā pieprasītākās ir papīra, vinila, flizelīna, tekstila un dabīgo materiālu, kā arī krāsojamās un foto tapetes.

Papīra tapetes

Parasti papīra tapetes ir gludas, strukturētas vai ar nelielu reljefa pārklājumu, kas veidots no viena vai vairākiem slāņiem. Trīsslāņu pārklājums ir salīdzinoši vieglāk ieklājams materiāls, jo, neatkarīgi no virsmas reljefa tapešu pamatne vienmēr ir gluda.

Ekskluzīvākas un dārgākas tapetes ir no speciāla papīra, kuru mākslinieciskajai apstrādei izmantots roku darbs.

Papīra tapetes ir ekoloģisks materiāls ar lielu krāsu toņu piedāvājumu, kā arī ar plašu dizaina diapazonu – gan motīviem bērnu istabām, gan dažādu ziedu, rakstu, svītru un citu ornamentu variācijām.

Trūkumi: papīra tapetes nav mazgājamas, uzsūc dažādas sadzīves smakas, ir neizturīgas pret mitrumu, sauli un mehāniskiem bojājumiem.

Vinila tapetes

Vinila tapetes perfekti imitē visdažādākos materiālus – apmetumu, flīzes, ādu, tekstilu u.c. Tapešu pamatne parasti ir no papīra vai flizelīna, kas ražošanas procesā pārklāts ar plānu PVH (polivinilhlorīda) kārtu aizsardzībai pret mitrumu, saules stariem un mehāniskiem bojājumiem. Piedāvājumā ir arī pašlīmējošās vinila tapetes ar pamatnē iestrādātu līmes slāni – nogriezto sleju pirms stiprināšanas pie sienas tikai samitrina.

Vinila tapetes mēdz būt plānas un gludas, vai biezas un smagas, ar izteiktu reljefu. Tās iedalās divās grupas: uzpūstā un blīvā vinila tapetēs.

 • Uzpūstais vinils ir biezas tapetes ar spilgti izteiktu reljefu, kas ideāli piemērotas nelīdzenu sienu aplīmēšanai. Piedāvājumā ir dažādāko faktūru un krāsu variācijas, kā arī ar virskārtā iestrādātiem vizuāliem efektiem un dārgmetāliem.
 • Blīvai vinils ir tapetes ar gludu, visbiežāk spīdīgu virsmu, kuras galvenā priekšrocība ir augstā izturība pret UV stariem, mitrumu un tīrīšanas līdzekļiem. Populārākais no blīvā vinila grupas ir sietspiedes vinils – perfekta zīda auduma imitācija. Šīs biezās un dekoratīvās tapetes parasti ir tumšos un piesātinātos toņos ar gludu vai reljefa virsmu.

Vinila tapetes piemērotas gan sabiedrisko, gan dažādu dzīvojamo telpu sienu apdarei – īpaši labs risinājums virtuvēm, vannas istabām, priekšnamiem un hallēm.

Tapetes ar flizelīna pamatni

Tapetes ar flizelīna pamatni ir vizuāli daudzveidīgs, elastīgs un ļoti izturīgs materiāls, kas piemērots dzīvojamām un sabiedriskām telpām ar nepastāvīgu gaisa temperatūru, pastiprinātu noslodzi vai mitrumu – virtuvēm, vannas istabām, uzgaidāmajām telpām, foajē, priekšnamiem u.c.

Tapetes ar flizelīna pamatni ir elastīgas, ļoti izturīgas, ar augstu izmēru stabilitāti – tās neplīsīs izstiepjot, nesarausies karstumā un neveidos „viļņus” mitruma ietekmē.

Šīs tapetes ir ļoti viegli ieklāt – piegrieztās slejas sausā veidā stiprina pie sienas, kas noklāta ar līmi. Pie tapešu maiņas virskārta viegli noņemama sausā veidā, bet flizelīna pamatne, kas paliek pie sienas, kalpo kā izlīdzinošs pamats jaunajām tapetēm.

Priekšrocības: tās ir mazgājamas, viegli ieklājamas un arī ātri nomaināmas. Tām ir dažādu krāsu un dizaina piedāvājums.

Trūkumi: plānās flizelīna tapetes var līmēt tikai uz ideāli gludām sienām – pretējā gadījumā būs redzams ikviens mazākais sienas defekts.

Tekstila un dabīgo materiālu tapetes

Tekstila un dabīgo materiālu tapetes ir tādas, kuru pamatsastāvā ir dažādi dabīgie materiāli – lins, zīds, viskoze, spalvas, džuta, bambuss, kokšķiedras finierējums, perlamutra pārklājums u.c.

Tapešu virskārta nav gluda un viendabīga – kā jau dabīgam materiālam, tā ir unikāla un neatkārtojama. Pavedieni vai šķiedras var būt dažāda biezuma un daudzveidīgās toņu niansēs, bet kas var atšķirties ne tikai vienas kolekcijas, bet pat viena ruļļa ietvaros.

Kā pamatni tekstila tapetēm izmanto papīru, flizelīnu vai neaustas šķiedras.

Tekstila un dabīgo materiālu tapetes ir dabīgs, silts un dekoratīvs materiāls, kas piemērots guļamistabām, kabinetiem un citām dzīvojamām telpām ar minimālu noslodzi un pastāvīgu gaisa temperatūru.

Priekšrocības: oriģināls, dekoratīvs, ekoloģiski tīrs un pret UV staru iedarbību izturīgs materiāls ar skaņu un siltumu izolējošām īpašībām.

Trūkumi: pret mitrumu jūtīgs materiāls, kas nav mazgājams – tīrīšanai piemērots tikai putekļusūcējs.

Krāsojamās tapetes

Krāsojamo tapešu pamatā ir balts materiāls ar vairāk vai mazāk izteiktu reljefa pārklājumu, kas ideāli piemērots dažādu sienu defektu un nelīdzenumu maskēšanai. Krāsojamās tapetes mēdz būt no papīra, vinila vai stiklšķiedras.

 • Papīra krāsojamās tapetes izgatavo no īpaši smagu šķiedru makulatūras, un ražošanas procesā piesūcina ar speciālu, ūdeni atgrūdošu sastāvu. Šīs tapetes pēc virsmas faktūras var iedalīt divās kategorijās: a) strukturētās vai reljefās, kuras ir divslāņu vai trīsslāņu tapetes; b) pildītās, kuras ir bez izteikta raksta, ar skaidu vai citu dabīgu atgriezumu pildījumu. Ar krāsojamām papīra tapetēm var aplīmēt arī telpas griestus, radot viendabīgu vertikālo un horizontālo plakņu apvienojumu.
 • Vinila krāsojamās tapetes ir viegli ieklājamas un maināmas, tās var krāsot gan pēc, gan pirms līmēšanas uz sienas, radot vizuāli oriģinālus efektus. Piemēram: tapešu slejas ar flizelīna pamatni pirms ieklāšanas var krāsot no kreisās puses – krāsa uzsūksies cauri flizelīnam, bet vinila reljefs paliks neskarts. Pēc krāsas nožūšanas tapetes stiprina pie sienas, kas noklāta ar līmi. Interesantu rezultātu iespējams panākt arī, krāsojot pie sienas pielīmētas tapetes – tikko nokrāsotu virsmu slauka ar mitru drānu, atstājot reljefa faktūru vairāk vai mazāk piesātinātā tonī.
 • Stiklašķiedras krāsojamās tapetes ir blīvas un ļoti izturīgas, tāpēc labi noder sienu defektu maskēšanai. Materiāla pamatsastāvā ir stikls, no kura augstā temperatūrā tehnoloģiski izvelk šķiedras un auž stikla audumu, bet pamatni veido no dabīgām izejvielām – kvarca smiltīm, sodas, dolomīta un kaļķa. Stiklašķiedras tapetes var uzklāt uz jebkuras virsmas un mazgāt ar suku.
Krāsošanai izmanto katra tapešu veida specifikai atbilstošas, matētas vai spīdīgas sienu krāsas. Lai labāk izceltu tapešu faktūru, vajadzētu izvēlēties spīdīgo sienas krāsu. Pārkrāsot tapetes ir iespējams vairākkārt, bet – jo smalkāka ir to struktūra un mazāk izteikts reljefs, jo ātrāk tas zaudēs savu formu, tāpēc šim variantam ieteicams mainīt krāsu ne vairāk kā 3 reizes.

Krāsojamo tapešu priekšrocības: kopumā biezs, izturīgs un ilglaicīgs materiāls, kura krāsojums nodrošina sienas seguma papildus aizsardzību un dod iespēju vairākkārt mainīt interjera sienu toni.

Trūkumi: šīm tapetēm nav tādu rakstu un dizaina risinājumu izvēles kā citiem tapešu veidiem.

Foto tapetes

Foto tapetes ir oriģināls veids kā dzīvojamā vai sabiedriskā telpā radīt neesošus interjera elementus (kolonnas, logus, plauktus u.c.) vai citus vizuālus efektus (dabas vai pilsētas ainavu, u.c.).

Foto tapetes var būt uz papīra vai flizelīna pamatnes. Foto tapete uz flizelīna pamatnes ir kvalitatīvāka un vieglāk kopjama (mazgājama), tāpēc arī attiecīgi dārgāka. Parasti foto tapetes ražo pēc pasūtījuma – kā komplektu, kura sastāvā (atkarībā no tematikas) ir vairākas 0,80-1m platas un 2,80-3m garas (atbilstoši griestu augstumam) slejas, kas piestiprinātas pie sienas, veido vienotu attēlu.

SIA „Sniegumi dizains”
Juridiskā adrese: Cēsu nov., Zosēnu pag., "Sniegumi", LV-4133
Reģ.nr. 40203336838
Tālr. 371-25543668
e-pasts: ilze@plansb.lv
Top.LV  
cheap jordan shoescheap jordan shoescheap jordan shoessac longchamp pas cher