uz sākumuuzrakstīt vēstuli
LAT RUS ENG
FLĪZES
flīžu veikali

Keramiskās flīzes
Akmens masas flīzes
Mozaīkflīzes

Vannas istabā nebūs neviena labāka materiāla par flīzi. Tās ir higiēniskas, viegli kopjamas un komplektā ar apsildāmām grīdām arī siltas. Mazā telpā nevajadzētu izvēlēties lielformāta flīzes. Jo mazāka telpa, jo smalkākam jābūt grīdas klājumam. Flīzes ir dažādas – keramiskās, akmens masas un mozaīkas. Kad ir izdomāts flīžu zīmējums un aprēķināts nepieciešamais flīžu daudzums, neaizmirtstiet pierēķināt papildus 10% rezervi.

Keramiskās (ar glazūru virsū)  flīzes dalās sienas un grīdas flīzēs.

gridas segumiKeramiskās sienas flīzes ir plānākas un trauslākas nekā grīdas flīzes. Keramiskās grīdas flīzes var likt uz sienām, bet ne otrādi. Mājās un privātā sektorā, kur nav liela cilvēku plūsma keramika ir piemērota, bet sabiedriskās telpās jāizvēlas akmens masas flīzes. Tā kā flīzes labi vada siltumu, vēlams ierīkot zem flīzēm silto grīdu. Grīdai labāk izvēlēties flīzes ar nedaudz raupju virsmu, lai tās neslīdētu. Vēlams noskaidrot flīžu nodiluma klasi, priekšnamā tai jābūt augstākai nekā vannas istabā. Flīžu kvalitāte atkarīga no šķiras - 1. šķira ir visaugstākā un marķējums ir sarkanā krāsā. Attiecīgi 2.šķira ir zilā krāsa un 3.šķira zaļā. Pavērojiet flīzes formu – tai jābūt precīzai,  stūriem taisniem, lai nerastos  problēmas flīzējot. Nesteidzieties ar flīzēšanu, uz mitras betona sienas. Betons pilnībā nožūst, apmēram mēneša laikā. Virsmai jābūt ideāli gludai, lai starp flīzi un pamatu nepaliktu spraugas.

Akmens masas flīzes

gridas segumiSajaucot kopā baltos mālus un dažādus iežus, tiek iegūta masa, kuru presē ar augstu spiedienu. Vēlāk no šīs masas iegūst akmens flīzes. Akmens masas flīzes ir izturīgākas un piemērotas lielām slodzēm. Tās ir arī pieejamas lielākos formātos. Lielām, plašām telpām labi izskatīsies lielformāta flīzes. Flīzes var būt līdz pat 1.2 cm biezas. Ja jūs esat sajūsminājušies skatoties Itālijas dizainu un domājiet, ka visu māju derētu izflīzēt, tad atcerieties, ka patīkams vēsums Itālijas klimatā, guļamistabā ir nepieciešams, bet Latvijā, kad ārā ap nulli un līņā smalks lietutiņš diez vai gribēsies „patīkamo vēsumu”. Tādēļ flīzes parasti izmanto priekšnamos, sanmezglos un virtuvēs, bieži liekot uz apsildāmās grīdas.

Mozaīkflīzes

gridas segumiMozaīkflīzes ir lielisks dekors, to dažādība nebeidz pārsteigt. Ne tikai tradicionālās kvadrātveida mozaīkas, bet arī mazu ziedu vai aplīšu veidā.  Materiāls no kā ražo mozaīku flīzes ir dažāds – stikls, akmens masa dažādos biezumos un visplašākajā krāsu gammā. Mozaīkflīzes ir neaizstājamas kolonnu, arku, baseinu flīzēšanā. Mozaīkflīzes ir piemērotas sienu apdarei un atšķirībā no parastajām flīzēm, tām ir vairākas priekšrocības: ērti flīzēt nelielus laukumus – piem. starp vannu un sienu, vai flīzēt dažādas virsmas, kas ir izliektas. Ļoti labi izmantojamas flīzējot liektas virsmas – vai virsmas, kur nepieciešams slīpums notecei –zem dušas kabīnes.   

SIA „Sniegumi dizains”
Juridiskā adrese: Cēsu nov., Zosēnu pag., "Sniegumi", LV-4133
Reģ.nr. 40203336838
Tālr. 371-25543668
e-pasts: ilze@plansb.lv
Top.LV  
cheap jordan shoescheap jordan shoescheap jordan shoessac longchamp pas cher