uz sākumuuzrakstīt vēstuli
LAT RUS ENG
GALDI UN KRĒSLI
mebelu veikali

galdi un kresliKatrā mājā nepieciešams galds un krēsli. Sāksim ar tradicionālu ēdamgaldu, kur ģimene pulcējas uz kopīgām maltītēm. Galdam jābūt ne par lielu, ne par mazu, ne par augstu ne par zemu – tieši laikā. Pirms pirkt galdu vajadzētu apdomāt vai tas būs apaļš vai četrstūrains. Apaļa galda priekšrocības ir neformālākā gaisotne, visi jūtas vienlīdzīgi – katram nav noteikta vieta. Ja ir daudz ciemiņu pie apaļa galda var sasēdināt 3x vairāk nekā ikdienā un neviens nejutīsies apvainots, ka jāsēž uz stūra. Ja esat 4 cilvēku ģimene – ieteicamais galda diametrs ir 90 cm, ja esat 5 cilvēki – tad 1,10 cm, bet 6 cilvēkiem būs nepieciešams galds ar 1,25 cm diametru. 

Ja izvēlēsieties taisnstūra galdu, tad katram būs sava noteikta vieta un tāds noteikti ir piemērots ģimenēm ar patriarhālu modeli. Tas ievieš kārtību ēdienreizēs un disciplinē visus ģimenes locekļus. Ieteicamais kvadrātveida galda lielums 4.cilvēku ģimenei ir 85x85 cm, tad katrs ģimenes loceklis sēž pie savas malas. Ja galds ir taisnstūrveida un sēžat tām abās pusēs pa divi, tad īstais lielums būs -1.20x80 cm. Ja vēlaties galdu 6 personām tad nepieciešams 1.80x80 cm liels galds. Katram cilvēkam pie gara galda nepieciešami 60 cm, tad viņš var justies ērti un novietot savu krēslu, netraucējot galdabiedru. Ēdamgalda augstums 78 cm. Pie tāda galda būs piemēroti krēsli 47,5 cm augstumā. 

Ja vēlaties ieturēt maltītes pie žurnālgaldiņa uz dīvāna, tad šie izmēri, protams, būs savādāki. Kā arī atšķirsies, ja ēdīsiet pie letes.

Atsevišķa grupa ir rakstāmgaldi. Šoreiz mazāk runāsim par biroja galdiem, vairāk par mājas rakstāmgaldu, vai datorgaldu. Šeit arī ir ļoti daudz variācijas. Būtisks ir tikai augstums – 75-80 cm. Tāds tiek uzskatīts par visērtāko pieaugušam cilvēkam. Bet savādāk fantāzija var izpausties – galds var būt minimālā stilā vai ar daudz atvilktnēm, ar ādas aplikāciju vai ar aizveramu virsmu (kā maizes kastei) kādi nāca modē Francijā 18.gs un ir nopērkami arī tagad mēbeļu antikvariātos. Galdu var izcelt novietojot pašā istabas centrā un izvēloties to no masīva koka tad tas kalpo arī reprezentācijas mērķiem. Tikpat labi galds var atrasties pie sienas ieslēpts aiz bīdāmām durvīm, pilnīgi nomaskēts un nemanāms.

 

 

SIA „Sniegumi dizains”
Juridiskā adrese: Cēsu nov., Zosēnu pag., "Sniegumi", LV-4133
Reģ.nr. 40203336838
Tālr. 371-25543668
e-pasts: ilze@plansb.lv
Top.LV  
cheap jordan shoescheap jordan shoescheap jordan shoessac longchamp pas cher